מעוניינים להגר עם ילדכם לחו"ל וההורה השני מסרב? זהו אינו סוף פסוק. משרדה של עורכת הדין אביבית מוסקוביץ יסייע לכם בהגשת תביעת הגירה וייתכן ותוכלו להגשים את חלומכם לעבור למדינה אחרת.

הגירה לאחר גירושין

לא אחת, לאחר שבני זוג מתגרשים, עולה הרצון מצד אחד ההורים לעזוב את הארץ עם הילדים ולעבור להתגורר במדינה אחרת. הסיבות לכך יכולות להיות מגוונות, החל מהצעה לרילוקשיין מטעם העבודה או הזדמנויות תעסוקה אחרת וכלה בזוגיות חדשה מעבר לים. מטבע הדברים, ההורה המבקש להגר, זקוק להסכמתו של ההורה השני אולם זה בדרך כלל יסרב, משאינו רוצה לוותר על שהייה עם ילדיו. במצב של סירוב, רשאי ההורה המבקש להגר, להגיש תביעת הגירה לבית המשפט לענייני משפחה אשר יכריע בסוגיה.

תביעת הגירה

בבואו של בית המשפט להכריע בתביעת הגירה, עומד בפניו עקרון טובת הילד, במסגרתו הוא בוחן ראשית כל את המסוגלות ההורית ויברר האם ההורה המבקש להגר, יוכל לספק את כל צרכיו של הילד, רגשיים וכלכליים כאחד. שנית, מהו טיב הקשר של הילד עם הוריו ומהן אופציות שימור הקשר בין ההורה המתנגד למעבר לבין הילד, במקרה של הגירה. שלישית, הוא מהו הסיכוי כי הילד ייקלט בצורה מוצלחת במדינה הזרה ורביעית, תבוא בחשבון דעתו של הילד, במידה שהוא בוגר דיו להביע עמדה.

הימנעו מחטיפת הילד

כאמור מעלה, בהעדר הסכמה בין ההורים, יידרש ההורה המבקש להגר, להגיש תביעת הגירה לבית המשפט. אולם, ישנם מקרים בהם ההורה אינו פועל כנדרש בחוק ותחת זאת נוטל את הילד לחו"ל ללא הסכמתו של ההורה השני או בהסכמה, אך ללא כוונה להשיבו. שימו לב: מעשה זה נחשב בגדר חטיפת הילד ויכולות להיות לו תוצאות שליליות מאוד, החל מהחזרת הילד לארץ וכלה בפתיחה בהליך פלילי נגד ההורה החוטף. על כן, אל תקחו את החוק לידיים ופנו לייעוץ משפטי של עורך דין המתמחה בדיני משפחה.

חשיבות הליווי המשפטי

שוקלים להגר והגרוש/ה מתנגדים? הנכם זקוקים לליווי משפטי מקצועי אשר ינחה אתכם כיצד להתנהל נכון על מנת שלא לעבור על החוק וכן כדי למקסם את הסיכוי שתביעת ההגירה תתקבל. עורכת הדין אביבית מוסקוביץ המתמחה בדיני משפחה וגירושין, טיפלה בהצלחה רבה בסוגיות של הגירה / חטיפה של קטינים ותעשה את המיטב עבורכם במטרה לקבל את התוצאה הרצויה.