נישואין אזרחיים

במדינת ישראל לא קיימת האפשרות של נישואים אזרחיים, אולם המדינה מכירה בנישואים אזרחיים שנעשו בחו"ל. זאת לצורך רישום בני הזוג כנשואים ומתן זכויות שונות להן זכאי כל זוג נשוי בארץ.  כמו כן, כאשר בני הזוג מעוניינים להתגרש, ייאלצו הם לפנות לבית הדין הרבני לצורך קבלת גט, בדומה לזוג שנישא כדת משה וישראל.

נישואים אזרחיים – בחו"ל בלבד

בשנים האחרונות הולך וגדל מספרם של הזוגות הנישאים בטקס אזרחי ולא דתי. לעיתים הסיבה לכך היא אידיאולוגית ולעיתים, מדובר בזוגות אשר מנועים מלהינשא בבית הדין הרבני, למשל פסולי חיתון (כהן וגרושה) או זוג בני דתות שונות. כל הזוגות הללו יכולים להינשא בנישואים אזרחיים בלבד ועליהם לעשות כן במדינה אחרת, היות שבישראל מוסד זה איננו קיים. אולם, ישראל מכירה בנישואים הללו לצורך רישום במרשם האוכלוסין, כך שבני הזוג יוכלו לקבל את מלוא הזכויות הניתנות לזוגות אשר נישאו ברבנות.

גירושין בבית הדין הרבני

זוגות רבים הנישאים בנישואים אזרחיים, מגלים לתדהמתם, כי בשעה שברצונם להתגרש, הם נאלצים להגיע לבית הדין הרבני, זאת למרות כי לא נישאו כדת משה וישראל. אולם, חשוב לציין כי זוגות אלו אינם נדרשים להוכיח את קיומה של עילה הלכתית על מנת לקבל גט וככלל, די בכך שיביעו את רצונם להיפרד בפני הדיינים. זאת בשונה מזוג שנישא ברבנות, אשר לא יוכל לקבל פסק דין של גירושין, אלא לאחר שהוכחה עילה לגט.

התרת נישואין

כאמור מעלה, זוגות אשר התחתנו בטקס אזרחי ומחליטים להתגרש, יידרשו להגיש תביעה לגירושין בבית הדין הרבני. אולם כלל זה חל רק כאשר שני בני הזוג יהודים. כאשר מדובר על זוגות בני דתות שונות, למשל יהודייה ונוצרי, לא יפנו בני הזוג לבית הדין הרבני, משזה אינו מכיר בנישואיהם. הפרוצדורה במצב זה של זוג מעורב היא התרת נישואין. לשם כך יש להגיש בקשה אל בית המשפט לענייני משפחה ולצרף לה מסמכים רלוונטיים כגון תעודת הנישואין.

עורך דין גירושין

אם ברצונכם להינשא בנישואים אזרחיים, מומלץ מאוד לעשות זאת בליווי, ייעוץ וסיוע של עורך דין מנוסה לענייני משפחה הבקיא בכל ההיבטים של תחום מורכב זה. מערכת היחסים עלתה על שרטון? הנכם זקוקים לעורכי דין אשר ייצגו אתכם בבית הדין הרבני או בבית המשפט לענייני משפחה הן לעניין הגט או התרת נישואיו והן לעניין יתר הסוגיות המשפטיות כגון חלוקת רכוש, משמורת ילדים ומזונות.

עורכת הדין אביבית מוסקוביץ הנה מומחית לדיני משפחה וגירושין ומשרדה טיפל באלפי תיקים בהצלחה יוצאת דופן. עוה"ד מוסקוביץ מעניקה לכל לקוח מעטפת משפטית מקצועית ומלאה, המותאמת לכל צרכיו ושומרת באופן האופטימאלי ביותר על זכויותיו הכלכליות והמשפטיות.

למידע נוסף ופניות בנושא, מלאו את טופס הרישום ונציג של משרדינו יחזור אליכם בהקדם. כמו כן, ניתן ליצור קשר טלפוני: 03-6133995 או 052-3986655

צרו קשר לפרטים נוספים