נישואין אזרחיים

בניגוד לנישואין רגילים, שהמעמד הפורמלי שלהם ניתן על ידי נציג מוסד דתי (בישראל – רב), הרי שהמעמד הפורמלי לזוג המתחתן בנישואין אזרחיים ניתן על ידי נציג של רשות אזרחית. מדינת ישראל היא הדמוקרטיה היחידה בעולם, שאין לה אפשרות חוקית לערוך בה נישואין אזרחיים. יחד עם זאת, ישראל מכירה לצורכי רישום ובתנאים מסויימים בנישואין אזרחיים, הנערכים בחו"ל כפוף לדרישות הקבועות בנוהל ובחוק.

זוגות רבים בישראל מעדיפים להתחתן בנישואים אזרחיים, מסיבות שונות. בראש ובראשונה רצונם לנתק את תהליך מיסוד הקשר שלהם מהממסד הדתי הנוקשה, שדורש לקיים הלכות דתיות, אשר אינן עולות בקנה אחד עם אורח חייהם או האידאולוגיה של הזוג. לעיתים מדובר בזוג אשר הינם פסולי חיתון כדוגמת כהן וגרושה – ועוד.

אם ברצונכם להינשא בנישואים אזרחיים, מומלץ מאוד לעשות זאת בליווי, ייעוץ וסיוע של עורך דין מנוסה לענייני משפחה הבקי בפרטים הקטנים של תחום מורכב זה. כמו כן, אם נישאתם בנישואין אזרחיים, ונישואיכם עלו על שירטון, הרי שגם אז כדאי שתפנו לעורך דין המומחה בדיני משפחה.

למידע נוסף ופניות בנושא, מלאו את טופס הרישום ונציג של משרדינו יחזור אליכם בהקדם. כמו כן, ניתן ליצור קשר טלפוני: 03-6133995 או 052-3986655

צרו קשר לפרטים נוספים