תהליך הגירושין

אחד התהליכים הקשים ביותר שאדם יכול לעבור הוא תהליך גירושין. התהליך המלווה בסוגיות ובהחלטות קשות רבות כמו באיזו דרך יגודלו הילדים, איך יחולק הרכוש בין בני הזוג, האם כדאי לשמור על קשר לטובת הילדים ועוד. רבים מהזוגות מגיעים למבוא סתום ואפילו למצב של היסוסים תוך כדי התהליך עצמו. קיימים מצבים רבים, בהם מתבצעת הגשת תביעה, בני הזוג החליטו כבר להתגרש, התייעצו עם עורך דין מומחה לענייני גירושין, אך ברגע האחרון התחרטו והחליטו לנסות שוב ולהציל את מערכת היחסים. כמו בכל תהליך בו אנו מצויים בחיינו חשוב תמיד להבין לאן אנחנו מנתבים את החלטותינו, חשוב להגדיר מה הן המטרות שלנו, כיצד אנחנו רוצים להתנהל ולחשוב כמובן על התוצאה. בניגוד למצבים רבים אחרים, גירושין הוא תהליך קשה מנשוא, אשר מעיק על הנפש ועל הגוף, מביא איתו מחשבות ורגשות מעורבים רבים שלעיתים גירושיןמקשים עלינו לקבל החלטות. לפי נתונים, רק אחוז קטן מהמתגרשים מגדירים לעצמם את הדרך בה הם רוצים שהתהליך יתנהל ומבינים מה הן המטרות שלהם. רוב רובם של המתגרשים נמצאים בתוך מערבולת רגשית גדולה, מתקשים לקבל החלטות, נמצאים בנקודת תורפה ומנסים לסנן אפשרויות שלעיתים פחות רלוונטיות לסיטואציה. עורך דין לענייני גירושין תפקידו הוא לפשט את תהליך הגירושין הסבוך ולגרום לו להסתיים בצורה השלמה ביותר בהתאם למטרות שהוגדרו. אין אפשרות לדעת מה יקרה תוך כדי תהליך הגירושין והכול תלוי בטיב היחסים, המצב בו הנישואים נמצאים, גיל הילדים, המצב הכלכלי של הזוג וגורמים נוספים רבים אחרים. לעתים המטרות והרצונות מתנגשים זה עם זה ומקשים על התהליך עוד יותר ולכן לפעמים כדאי להגיע לדרך השווה, למצוא את הפשרה המתאימה ואפילו לוותר אחד לשני על מנת שמטרה אחרת, חשובה יותר עבורכם תתממש. במידה ומעורבים ילדים בתהליך חשוב מאוד לחשוב לטווח הארוך ועל מגוון השינויים וההפתעות שיכולים לקרות בדרך. ככל שהפער בין בני הזוג יהיה גדול, יותר כך תהליך הגירושין יהפוך מורכב ולכן מומלץ להתייעץ עם עורך דין המומחה לענייני גירושין על מנת לגשר על הפערים ולמנוע כאב וסבל שעלולים להיגרם.

עו״ד גירושין יענה לכם על כל השאלות

 

אם הגעתם לשלב הקשה בו את/ה ובן/בת הזוג שלך החלטתם להיפרד, כדאי שתבדקו את האפשרויות העומדות בפניכם ותתייעצו עם עו״ד גירושין וענייני משפחה. כעת, כאשר אתם מצויים בתהליך גירושין עומדות בפניכם מספר אפשרויות להחלטות שעליכם לבצע. במדינת ישראל רק לבית הדין הרבני יש את היכולת לקבוע ולדון בענייני גירושין ונישואין. את הגט הסופי ניתן לקבל רק ברבנות. קיימת אפשרות לגשת לבית המשפט לענייני משפחה אך שם לא ניתן לקבל את הגט באופן סופי. בנוסף, ניתן להגיש תביעה לשלום בית. עו״ד גירושין מקצועי יציג בפניכם את כל האפשרויות העומדות בפניכם ויסייע לכם לקבל את ההחלטות הנכונות והמתאימות ביותר עבורכם. חשוב שתהיו מודעים שבמדינת ישראל לא ניתן להתגרש אם אין הסכמה של שני הצדדים לכך. במצב שאין הסכמה על הגירושין משני בני הזוג, תועלה לרבנות עילת גירושים, שעלולה לעכב ולהקשות על התהליך. במצב כזה הרבנות יכולה להמליץ לבני הזוג להתגרש אך איננה יכולה לחייב אותם. עו״ד גירושין, תפקידו לעזור לכם, לסדר לכם את הדברים ולהפוך את התהליך המורכב הזה לפשוט וקל ככל הניתן. קיימת אפשרות להתגרש בצורה נעימה ונכונה ולמנוע סערות ובלאגן.

 גירושין בהסכמה

 תהליך של גירושין בהסכמה מונע מצב של תביעה משפטית והתערבות של בית המשפט. כאשר שני הצדדים מוכנים לבצע את פעולת הגירושין הם יגיעו בסופו של דבר לבית המשפט לענייני משפחה או לרבנות, שם יאושר ההסכם מעצם היותו בעל תוקף של בית המשפט. עו״ד גירושין האחראי לתהליך של גירושין בהסכמה, יבצע את ההסכם לצד עורך דין גירושין נוסף של הצד השני והם ביניהם יגיעו להסכם. בנוסף קיימת אפשרות לבני הזוג לבצע הליך גישור אצל עו״ד גירושין אשר יסייע לזוג להגיע להסכם בנושאים השונים ויביא איתו פרספקטיבה של ראייה מרחבית החושבת על הטווח הארוך, במיוחד כאשר מעורבים ילדים בתוך התהליך. תהליך הגישור בסיטואציה של גירושין יתחיל בשיחה של בני הזוג עם המגשר, כל אחד בנפרד והמגשר ינסה להביא את הזוג להסכם גירושין שירצה את שניהם.

עורך דין גירושין

עורך דין גירושין מקצועי עוסק בדרך כלל בנושאי משפחה רבים הכוללים: מומחיות בנושא הגירושין, כל מה שקשור לדיני משפחה (מזונות), טיפול במצב של ידוע בציבור, אבהות, משמורת, חלוקת רכוש, הסכם שלום בית, הסכם ממון, נישואים אזרחיים ועוד.

 

הסכם גירושין- יתרונות רבים

רוב תהליכי הגירושין מתחילים בצורה לא נעימה בעקבות סיטואציות שונות כגון בגידות, כסף ודברים נוספים שקשה לפעמים להעלות על הדעת. הרי רק לא מזמן היינו תחת חופה וקידושין ומאז מים רבים עברו בנהר. בכדי למנוע את סיום היחסים בדרך מכוערת ולשמור על טובתם של הילדים מומלץ לנסח בעזרת עורך דין גירושין מנוסה, הסכם גירושין. בתהליך כתיבת ההסכם, שני הצדדים מסיימים את הסכסוך הארוך בהסכמה מלאה, לאחר ניסיונות רבים לשקם את היחסים, הם מחליטים ביחד על כל הנושאים הרלוונטיים סביב נושא הגירושין. בהסכם ייקבעו סכום המזונות החודשי, חלוקת הזמן בין הילדים, הסדרי ראיה, חלוקת רכוש מסוגרת והוגנת, תשלום החובות הקיימים ועוד. יתרונותיו של הסכם הגירושין הם רבים ומספקים לשניים רוגע, שלווה ונוחות, הרי בכל מקרהעורך דין גירושין ההליך אותו הם עוברים  קשה, מסורבל, מעייף ולא פשוט. בכדי שתהיה הצלחה כתוצאה מתהליך כתיבת ההסכם הדבר מחייב רצון ושיתוף פעולה מלאים משני הצדדים. על הזוג הנפרד להבין שטובתם וטובת הילדים היא מעל הכול וכי מריבות, ויכוחים וכעסים ישאירו טעם רע מהיחסים ויפגעו בהם ובילדים שלהם. בנוסף חשוב ששני הצדדים יבינו מהן הזכויות ומהן החובות שמוטלים על כל צד בהסכם על פי החוק. זאת בכדי ששני הצדדים ידעו על מה הם מתפשרים ומה מגיע להם בכדי שאף אחד לא ירגיש שהוא מוותר יתר על המידה ויוצא מופסד כתוצאה מכתיבת ההסכם.

 

עורך דין גירושין מומחה יסביר לשני הצדדים חובות וזכויות אלה עקב בקיאותו הרבה בתחום המשפחה והתנסותו במקרים דומים. הסכם גירושין היא דרך מצוינת להימנע מהוצאות מטורפות של בתי משפט, זמן, לחצים וכאבי ראש מיותרים. כך באמצעות הסכם שינוסח ע״י עורך דין גירושין מנוסה ידעו שני הצדדים מה הם מקבלים ויורידו מעצמם תהליך ארוך, מייגע ויקר.

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה