גניבת זרע

גניבת זרע

 גניבת זרע אינה מוגדרת בצורה ברורה וחד – משמעית מבחינה משפטית, אך ניתן ליחסה לתחושה סובייקטיבית של גבר שאשה הרתה מזרעו בניגוד להסכמתו

חטיפת ילדים

הבאת ילד מחוץ לנישואין

קביעת דמי המזונות נעשית בהתאם להכנסות ההורים וחשוב לזכור שמדובר בנושא שהוא בר שינוי, בהתאם לשינוי שיווצר בנסיבות לאורך הזמן

גירושין

גירושין

 מקבץ טיפים למתגרשת מאת עו"ד אביבית מוסקוביץ’, מומחית לדיני משפחה ולהליכי גירושין.

אלימות במשפחה

אלימות במשפחה

אלימות במשפחה היא התעללות נפשית, ו/או פיזית ו/או מינית וכדומה של בן משפחה אחד במשנהו…

חלוקת רכוש

חלוקת רכוש

חוק יחסי ממון קובע כי זוגות שנישאו החל מה- 1.1.74, כל רכוש שנצבר מיום שנישאו ועד ליום מועד הקרע שייך לשני הצדדים בחלקים שווים. כמובן כל זאת בהנחה שהצדדים לא חתמו על הסכם ממון בזמן שנישאו, אשר קובע אחרת.

הסכם שלום בית לחלופין גירושין

הסכם שלום בית לחלופין גירושין

ישנם מקרים בהם היחסים הזוגיים עלו על שרטון אך יחד עם זאת נותרה תקווה לשיקום הקשר, בבחינת "כל עוד הנר דולק, ניתן לתקן". בדיוק למקרים הללו נועד הסכם שלום בית לחלופין גירושין.

הסכם ממון

הסכם ממון

בשל שכיחות מקרי הגירושין והנישואים האזרחיים, ניסוח הסכם ממון הפך לדבר מקובל מאוד בקרב בני זוג העומדים להינשא.

הסכם גירושין

הסכם גירושין

העידן המודרני מאופיין באחוז מתגרשים הולך וגדל בעולם. הנתונים בישראל מעידים על כך שאחד מכל שלושה זוגות מתגרש..

משמורת ילדים

משמורת ילדים

על פי חוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות (1962, התשכ"ב), ההורים אינם האפוטרופסים של ילדיהם. כאשר מדובר בזוג הורים נושאים, או בזוג החי יחדיו, משמורת הילדים נמצאת בדרכך כלל אצל שני ההורים.

מזונות ילדים

מזונות ילדים

לצערנו, ומטבע הדברים, בהליך של גירושין לעתים קרובות מעורבים גם ילדים. גם לאחר פירוק התא המשפחתי, מגיעים מזונות לילדים. נטל המזונות הינו על האב והוא שצריך לזון אותם. זאת בהתאם להשתכרותו, רכושו, ונכסיו, ובהתאם לצורכי הילדים.

מזונות אישה

מזונות אישה

כאשר מדובר בזוג יהודים, אשר נשאו כדת משה וישראל, הרי שעל פי ההלכה היהודית, הבעל חייב במזונות אשתו, שהרי היא "עולה עמו ואינה יורדת". קרי, האישה זכאית לרמת החיים אליה הורגלה במהלך הנישואין.

ידועים בציבור

ידועים בציבור

ידועים בציבור הם בני זוג המקיימים יחדיו מסגרת משפחתית, אך אינם נשואים זה לזה, ומכאן המורכבות המשפטית ביחס אליהם.

צוואות וירושות

צוואות וירושות

קשה לכולנו להשלים עם זה, אבל זה בלתי נמנע. בשלב מסוים בחיים שלנו, ניאלץ להיפרד מאדם הקרוב אלינו ביותר.

חטיפת ילדים

חטיפת ילדים

במאי 1991 נחקק בישראל חוק המיישם את אמנת האג בדבר חטיפת ילדים, ומכיל אותה במערכת המשפט בישראל. החוק מורכב מחלק הצהרתי וחלק מעשי המציג את ההוראות הספציפיות לשם מימושו.

שלום בית

שלום בית

שאיפתו של כל זוג נשוי היא לחיות בשלום בית. על מנת להגיע למצב של הרמוניה זוגית ללא חיכוכים ומריבות, נדרשת עבודה עצמית ומוטיבציה מצד בני הזוג. החשיבות של שלום בית היא חיונית למען תפקוד נכון של הבית ושמירה על אווירה נעימה ונטולת קונפליקטים.

נישואין אזרחיים

נישואין אזרחיים

בניגוד לנישואין רגילים, שהמעמד הפורמלי שלהם ניתן על ידי נציג מוסד דתי (בישראל – רב), הרי שהמעמד הפורמלי לזוג המתחתן בנישואין אזרחיים ניתן על ידי נציג של רשות אזרחית.

ילדים חטופים

אמנת האג : החזרת ילדים חטופים

אמנת האג שעליה חתומה מדינת ישראל נועדה להסדיר את נושא הטיפול המהיר בחטיפת הילדים למדינות אחרות. בשורות הבאות נבחן את הנושא – מתי מדובר בחטיפה ומתי מדובר בפעולה חוקית? מה ניתן לעשות בנידון? איך פועלת האמנה באופן מעשי? נתמקד בחוק אמנת האג (או בשמו הרשמי: "חוק אמנת האג (החזרת ילדים חטופים) התשנ"א-1991") ובמקרים שהוא נוגע להם.

גירושין חד מיניים

קטין נזקק

"קטין נזקק" על פי חוק הינו קטין אשר נשקפת לשלומו סכנה גופנית או נפשית, שבגינה זקוק להשגחה, הגנה וטיפול. זאת בעיקר במקרים של היעדרות, חוסר מסוגלות או הזנחת הטיפול או ההשגחה להם זקוק על ידי  הגורם האחראי עליו.

Composition of the office

כתובה

שכותבים כתובה – עלינו לזכור כי היא מסמך מחייב לכל דבר – לכן חשוב לדעת למה נכנסים ולשמור על קור רוח כשממלאים את הפרטים ומתחייבים.

הכתובה הופכת רלוונטית יותר ויותר כשהיחסים עולים על שרטון ומחליטים לסיים את הקשר.

הותקפת מינית על ידי בן משפחה - מה עושים?

תביעת נזיקין בגירושין

כשנגרם נזק לאחד מבני הזוג הוא רשאי לתבוע תביעת נזיקין.

חוק יחסי ממון

חוק יחסי ממון :יחסים, חוקים וכספים

בשנת 1973 נחקק "חוק יחסי ממון בין בני זוג." חוק זה יצר שינויים משמעותיים הנוגעים לחלוקת רכוש בין בני זוג במקרה של גירושין או פירוק הזוגיות. מה אומר החוק? אילו שינויים הוא יצר? כיצד הוא מתבטא בהליכי גירושין? על כך בשורות הבאות.

הספר איך מרגישים שמתגרשים

עורך דין משפחה

עורך דין לענייני משפחה, הסכמי גירושין, מזונות, צוואות, הסכמי ממון, אלימות במשפחה, חטיפת ילדים, הסכמים לשלום בית ועוד – יספק ללקוחותיו מידע מקצועי על כל הנושאים הקשורים בענייני משפחה העלולים להגיע לדיון בבית המשפט.

הוצאות מחוץ למזונות

הגירה

אם ברצונכם להגר עם ילדכם לחו"ל וחומת סירוב מונעת זאת מכם או שברצונכם להציב חומה שכזו בפני הצד שכנגד מחשש למחטף- הרי שמשרד עו"ד ונוטריון אביבית מוסקוביץ, העומד לרשותכם ברמת גן או ב-ניו יורק, יסייע לכם לצלוח את תביעת ההגירה.