תביעת נזיקין בגירושין

האפשרות להגיש תביעת נזיקין מוכרת לרובנו בהקשר של תאונת דרכים או רשלנות רפואית, אולם למעשה, גם במסגרת גירושין, כאשר נגרם לנו נזק מסוים, ייתכן ונוכל להגיש תביעה נזיקית ולקבל פיצוי כספי. מדובר במקרים של נזק נפשי ויתכן אף פיזי מוכח שנגרם למי מהצדדים ממשנהו.
אחת הדוגמאות השכיחות לעניין זה הוא פיצוי בשל סרבנות גט.

סרבנות גט

הליך סידור הגט המתקיים בבית הדין הרבני מחייב, ככלל, את הסכמת שני בני הזוג. משכך, נוצרה תופעה של סרבנות גט, הפוגעת בזכות לחירות של בן/בת הזוג לבחור עם מי ברצונם לחיות. כמו כן, כאשר מדובר על אישה או גבר מסורבי גט ישנן השלכות כבדות משקל על כל אחד מן הצדדים. כך למשל,  בשל כללי ההלכה האוסרים על אישה נשואה לקיים קשר זוגי עם גבר אחר, אז עלולה היא להיות מוגדרת כבוגדת ולאבד את זכותה למזונות וכתובה. במקרים רבים בהם המניע לסרבנות הגט הנו צעד טקטי לסחוט תנאים טובים יותר בגירושין, קמה לבן/בת הזוג עילה לתביעה נזיקית. במסגרתה, יוכל לתבוע פיצוי כספי בשל כל הנזקים שנגרמו לו בשל סרבנות הגט.

דוגמה נוספת הנה התעללות נפשית או פיזית שהותירה צלקות בלב בן/בת הזוג אשר חווה התעללות או מי מבני המשפחה.

ייעוץ וייצוג משפטי

הסוגיה של תביעת נזיקין בגירושין הנה בעלת השלכות כלכליות משמעותיות על בני הזוג. אי לכך, חשוב להגיע לייעוץ וייצוג משפטי של עורך דין מומחה לגירושין.
עורכת הדין אביבית מוסקוביץ, אשר משרדה הוא בין המובילים בתחום זה, מעניקה ללקוחותיה העומדים בפני גירושין, מעטפת משפטית מלאה לשמירה מרבית על זכויותיהם. במסגרת הטיפול המשפטי, בוחנת עורכת הדין מוסקוביץ גם את הפן הנזיקי והדבר בא לידי ביטוי בשני מישורים: האחד, מתן ייעוץ ללקוח כיצד להתנהל נכון בהליך הגירושין כדי להימנע מחשיפה לתביעת נזיקין והשני, ייצוג הלקוח כאשר קיימת עילה לתביעה נזיקית, הן אם הנו התובע והן אם הנו הנתבע.