בראד פיט ואנג'לינה ג'ולי – ידוענים ידועים בציבור

במשך חודשים רבים התעופפו שמועות שטענו כי מצב הזוגיות בבית פיט-ג'ולי אינו כתמול שלשום.  חלק מהשמועות התייחסו לנוכחותה של האקסית ג'ניפר אניסטון בחייו של פיט. כזכור, אניסטון ופיט התגרשו לאחר שהחל הרומן בינו ובין ג'ולי.

בתחילת השבוע  דווח בכלי התקשורת בארה"ב כי בני הזוג חתמו כבר בתחילת ינואר על מסמכים המסדירים את פרידתם בכל הקשור לענייני כספים ומשמורת על ששת ילדיהם.

כל אחד מבני הזוג, שמעולם לא נישאו זה לזו, יהיה זכאי להון שצבר בעצמו, שמוערך בכ-100 מיליון דולר לכל אחד מהם. לשניים יש גם רכוש משותף בשווי מוערך של כ-322 מיליון דולר, הכולל אחוזות בקליפורניה, ניו-אורלינס וצרפת. פיט ואנג'לינה, כך דווח, החלו בהליכים המשפטיים לקראת סוף דצמבר והתעקשו לשמור על דיסקרטיות לטובת ילדיהם.

על פי ההסכם, לבראד תהיה גישה מלאה לילדיו הביולוגיים וכן לשלושת ילדיהם המאומצים של הזוג. השניים החליטו כי מוטב שהילדים יישארו להתגורר עם אמם.

הפרידה המתוקשרת הזו מעלה על סדר היום את הנושא של בני זוג שאינם נשואים – ידועים בציבור. מה בעצם אומר החוק הישראלי בעניין?

הגדרה בדין של "ידועים בציבור" ידועים בציבור הם זוג אשר מארג חייהם מעיד על כך שהם מתנהלים כבני זוג לכל דבר, בין אם מדובר ביציאה לחופשות או בילויים משותפים, קניית מתנות האחד לשני , ביקורים משפחתיים ועוד.

האם "ידוע בציבור" יכול להיות נשוי או שהוא חייב להיות פנוי? ידועים בציבור יכולים להיות גם אנשים אשר רשמית נשואים לאחרים ולאו דווקא אנשים שהם פנויים.

מדוע יש הבוחרים שלא להתחתן ולהיחשב רק כ"ידועים בציבור"? כל אדם וסיבותיו הוא, אך ניתן להבחין בין שתי קבוצות עיקריות בקרב אלה  שלא נישאים וחיים כידועים בציבור: •    אנשים שמסיבות דתיות לא יכולים להינשא ("פסולי חיתון"), כדוגמת כהן וגרושה. •    אנשים אשר מבחינה אידאולוגית לא מעוניינים להינשא ומעדיפים לקיים קשר ללא תעודה רשמית.

מה מעמדו המשפטי של ילד שנולד לידועים בציבור ומה ההבדל בינו לבין ילד שנולד במסגרת הנישואין? ילד שנולד לידועים בציבור הינו ככל ילד אחר ואין השפעה על העובדה שההורים לא נשואים לעניין מעמד הילד ובלבד שאביו ירשם כאביו.

מה קורה כאשר אחד מבני זוג "ידועים בציבור" נפטר?האם יש קושי להוכיח את טיב הקשר ביניהם ואיך אפשר להתגבר על הקושי הזה? כאשר אחד הצדדים נפטר אין כל קושי להוכיח כי הצדדים היו ידועים בציבור. לבני זוג החיים יחד יש חוויות משותפות רבות ובדר"כ לא יהיה מסובך להביא עדים, תמונות, קבלות ועוד ראיות המשתנות ממקרה אחד למשנהו.

1 תגובה

פינגבקים וטרקבקים

  1. […] This post was mentioned on Twitter by Avivit Moskovich. Avivit Moskovich said: בראד פיט ואנג'לינה ג'ולי – ידוענים ידועים בציבור – https://www.avivitmoskovich.co.il/?p=48 […]

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה