סוגיית חלוקת הרכוש מהווה את אחת מן המחלוקות המרכזיות בהליך הגירושין, בשל השלכותיה על עתידם הכלכלי של בני הזוג. על מנת לשמור על זכויותיכם במישור זה, חשוב מאוד כי תהיו מיוצגים על ידי עורך דין מומחה ומנוסה בהליכי גירושין המכיר את כל היבטיה של סוגיה זו ויפעל לשמירה אופטימאלית של זכויותיכם הכספיות.

חוק יחסי ממון

דבר החקיקה הרלוונטי לעניין חלוקת הרכוש בגירושין, הוא חוק יחסי ממון. על פיו, בני זוג אשר נישאו לאחר 1.1.74, יחול עליהם ההסדר שבחוק, הקובע חלוקה שווה בין בני הזוג, של הרכוש המשותף. מהו רכוש משותף? כל הרכוש אשר נצבר מיום הנישואין ועד למועד הקרע בין הצדדים. לעניין זה נציין, כי אין המדובר רק בנכסים הסטנדרטיים כגון דירה וחשבונות הבנק, אלא גם בנכסים כגון זכויות סוציאליות ופנסיה. כמו כן, כאשר למי מבני הזוג יש עסק בבעלותו, יכול והצד השני יהיה זכאי לחלק משווי העסק, בפרט כאשר ישנם פערי השתכרות משמעותיים בין הצדדים וכי לבן/בת הזוג הייתה תרומה בבניית העסק. נדגיש כי חוק יחסי ממון אינו חל במקרים בהם חתמו בני הזוג על הסכם ממון הקובע חלוקת רכוש אחרת בין הצדדים, וזאת בסוגיות בהן קובע ההסכם דברים בשונה מהחוק.

חלוקת רכוש בגירושין

על פניו נראה כי נושא חלוקת הרכוש הנו פשוט ביותר, שהרי כל אשר על בני הזוג לעשות הוא לחלק ביניהם שווה בשווה את הרכוש המשותף, קרי הרכוש שנצבר לאחר שנישאו. אולם הלכה למעשה, מדובר בסוגיה מורכבת ביותר, בין היתר משום שבמקרים רבים, גם נכסים שנרכשו טרם הנישואין, יכולים להיחשב לרכוש משותף. כמו כן, גם מתנות וירושות שניתנו לאחד מבני הזוג, יכולים בסופו של יום, להיכלל בחלוקת רכוש. אחת הדוגמאות הנפוצות ביותר לעניין זה, היא דירת מגורים שרכש מי מהצדדים טרם הנישואין, אולם בני הזוג שילמו את המשכנתה או השביחו את הנכס מכספים משותפים. במצב זה יכול ובית המשפט יורה על פיצוי בן/בת הזוג על הכספים שתרם ובמקרים של השתתפות מהותית מאוד, יכול וייקבע כי מדובר בנכס משותף אשר תהיה בו חלוקה שווה בין הצדדים.

חשיבותו של הייצוג המשפטי

חלוקת רכוש בגירושין משפיעה באופן מהותי ביותר על עתידם הכלכלי של בני הזוג לאחר הפרידה ומדובר בסוגיה משפטית מן המורכבות ביותר. משום כך, זקוק כל אחד מהצדדים לייצוג משפטי מקצועי של עורך דין גירושין אשר הנו בקיא בכל המורכבות של נושא זה ויידע לעמוד על מלוא זכויותיו של הלקוח בהקשר זה. עורכת הדין אביבית מוסקוביץ, מעורכות הדין המובילות בתחום הגירושין, חותרת ללא פשרות למיצוי זכויותיו הכלכליות של הלקוח ובונה בכל מקרה את האסטרטגיה המתאימה להשגת התוצאה הטובה ביותר. לא אחת, נדרשת בנושא של חלוקת הרכוש חשיבה יצירתית מחוץ לקופסא ועורכת הדין מוסקוביץ אשר לה ניסיון מקצועי עשיר ורב שנים, היא הכתובת המתאימה לשמירה על זכויותיכם הכלכליות בהליך הגירושין.

פנו עוד היום למשרד עו"ד ונוטריון אביבית מוסקוביץ’ המתמחה בייצוג וליווי משפטי גם במקרים מורכבים המצריכים תחכום ויצירתיות.

תוכלו לקבל הכוונה וייעוץ מיידי אם תמלאו את פרטיכם בטופס או ניתן ליצור קשר טלפוני: 03-6133995052-3986655

צרו קשר לפרטים נוספים

Handle with care

פרטי התקשרות

שנתקדם יחד לצעד הבא?

    *שדה חובה

    מפת הגעה