"קטין נזקק" על פי חוק הינו קטין אשר נשקפת לשלומו סכנה גופנית או נפשית, שבגינה זקוק להשגחה, הגנה וטיפול. זאת בעיקר במקרים של היעדרות, חוסר מסוגלות או הזנחת הטיפול או ההשגחה להם זקוק על ידי הגורם האחראי עליו. כמו כן, קטין מוגדר נזקק במקרים הקשורים למעשיו שלו כמו ביצוע עבירה פלילית ללא העמדה לדין, שוטטות, עיסוק ברוכלות ללא רישיון, פשיטת יד, מחייה במקום המשמש דרך מקום עבירה, היוולדות עם תסמונת גמילה מסמים או המצאות הקטין תחת השפעה שלילית.

על מנת להבטיח את שלום הקטין ולהגן על זכויותיו, משרד עורך דין ונוטריון אביבית מוסקוביץ, מעניק ייצוג משפטי מקצועי ואנושי, לקטין ו/או להוריו במיוחד במקרים רגישים אלו.

התערבות משפטית

עם הגדרת הקטין כ"נזקק" הרי שמערך שלם של גורמים נכנסים לתמונה כדי לסייע לקטין כמו גם לאחראי עליו ומנסים לייצראלטרנטיבה שיקומית. בין גורמים אלו מצויים פקידי הסעד הרשאים להתערב במצב ולהציע טיפול שיגן על הקטין, ימנע את התדרדרותו ויבטיח את שלומו. במקרים של אי הסכמה מצד האחראי ו/או הקטין לקבלת הטיפול, פקיד הסעד יכול להפנות את המקרה לבית משפט השלום לנוער. זאת לשם הוכחת נזקקות הקטין והצורך במתן צו שיחייב אותו בקבלת הטיפול או את האחראי עליו להעניק לו. ההורים הם המשיבים אך אם הקטין מבין את שקורה סביבו, אף הוא יכול להימנות בין המשיבים.

כיצד מתנהלים ההליכים?

בית משפט השלום לנוער לא ימנע מקטין או מהאחראי עליו את אופציית הייצוג המשפטי

לתשומת לבכם:

  • על ההורים והקטין, אם בין המשיבים, להתייצב בבית המשפט במועד הזימון. היעדרות הקטין ו/או ההורים תקנה לביהמ"ש את הסמכות לצוות להביאם ע"י המשטרה או לדון בעניין ללא נוכחותם.
  • ביהמ"ש בוחן האם עילות הנזקקות אכן מצדיקות את בקשת הצו. התנגדות ההורית לעילות אלו תוביל את ביהמ"ש למשמע העדים שהוזמנו ע"י פקיד הסעד.
  • חקירת העדים יכולה להתבצע ע"י ההורים והקטין, שיכולים אף הם להביא עדים מטעמם.
  • מלבד העדים, פקיד הסעד יצרף תסקיר מפורט של הסטאטוס האישי, הסוציאלי והמשפחתי של הקטין והוריו.
  • טענות הקטין והוריו אינן נופלות על אוזניים ערלות וגם אם יוחלט כי הקטין נזקק תיבנה תוכנית שיקומית עבור ילדם.

 

פנו עוד היום למשרד עו"ד ונוטריון אביבית מוסקוביץ’ המתמחה בייצוג וליווי משפטי גם במקרים מורכבים המצריכים תחכום ויצירתיות.

תוכלו לקבל הכוונה וייעוץ מיידי אם תמלאו את פרטיכם בטופס או ניתן ליצור קשר טלפוני: 03-6133995052-3986655

צרו קשר לפרטים נוספים

זמינות מיידית:

בטלפון: 03-6133995
בפקס: 03-6133996
בסלולרי: 052-3986655
כתובתנו: מצדה 9, בני ברק (מגדל ב.ס.ר 3)

Handle with care

פרטי התקשרות

שנתקדם יחד לצעד הבא?

    *שדה חובה

    מפת הגעה