גירושין באלפיון העליון

מה ההבדל בין גירושין רגילים לגירושין של עשירים?

בגירושין רגילים הרכוש יהיה בד"כ בית מגורים אחד ולכל היותר אחד נוסף להשקעה. הרכוש אינו רב והוא קל יחסית לניהול, מעקב ושליטה.

באלפיון העליון יש רכוש נדלני רב מאוד, פעמים רבות חלקו כלל לא בישראל, כספים והשקעות פזורים בעולם הרחב. על מנת לבצע חלוקה נכונה של הרכוש יש חשיבות רבה ליצור תמונה בהירה של מצב הרכוש. זה כמובן אפשרי, אך דורש מיומנות שונה מבתיקים רגילים.

מצד שני, לעיתים דווקא בגלל ריבוי הרכוש יהיו שיעדיפו לסיים בהסכם ומהר וזאת על מנת לחסוך את הזמן והמשאבים שידרשו במאבק משפטי ארוך.

צורת ההתנהלות תלויה במבנה האישיות ובמערכת היחסים בין בני הזוג: האם נוהגים בהגינות, בנדיבות ובשקיפות.

 

 

האם מגיעים להליך משפטי?  מתי כדאי ללכת להליך? האם עדיף להסתפק בהסכם?

כשזה מתאפשר תמיד כדאי לחתור להסכם.

ובכל זאת, במקרים רבים לא מצליחים לגשר על הפערים ובפרט בגירושין עתירי רכוש. לדוגמה במצב בו צד אחד מסתיר רכוש ו\או כספים, והצד השני עומד על זכותו לקבל את המגיע לו. במצב כזה יתקשו הצדדים להגיע להסכם וכפי הנראה הפתרון יוותר בידי בית המשפט.

 צוואה

אין ספק שצוואה שהינה מחוייבת המציאות לכל מי שפניו להליך גירושין ובפרט באלפיון העליון. חשוב להבין שאם חלילה יקרה משהו למתגרש במהלכו של הליך הגירושים, ללא צוואה הכספים והרכוש יחולקו גם לבן או בת הזוג מהם המתגרש עומד להתגרש. גם כאשר יתגרשו הצדדים, במידה וילדיהם קטינים, יווצר מצב שהנותר בחיים יקבל את הכספים והרכוש של בן\בת הזוג לשעבר עבור הילדים ולא תמיד ישנה ביקורת איזה שימוש יעשה בכספים אלה. כדי להיות בטוחים שהכסף יחולק על פי רצונו של המתגרש חשוב מאוד לערוך צוואה.

 

מזונות

האם בית משפט יכול לחייב אב שמרוויח סכום מאוד גבוה להמשיך לממן אורח חיים ראוותני, או רק לספק את צרכיהם ההכרחיים?

על מנת לענות על שאלה זו, צריך לעשות הבחנה בין אישה לילדים:

לגבי אישה, על פי ההלכה, היא עולה עימו ואינה יורדת. כלומר היא זכאית ליהנות מאותה רמת חיים שהיא נהנתה ממנה לפני הקרע. זה לא אמור להשתנות גם אם מדובר ברמת חיים ראוותנית.

לגבי ילדים, מדובר בצרכים הכרחיים, אלא כשמדובר בילדי עשירים יש להניח שהם לא יקבלו את המינימום, לדוגמה חוגים מאוד יקרים, בגדים יקרים, תהיה לכך התייחסות.

 

הסכם ממון

אדם עתיר רכוש טוב יעשה אם יעשה הסכם ממון בטרם ינשא. את ההסכם כדאי לעשות  אצל עורך דין ותיק ומנוסה ובקיא ברזי הפסיקה והחקיקה בתחום דיני המשפחה.

אדם שעושה הסכם  ממון אומר אמירה, הוא אומר איך הוא רוצה שהדברים יראו אם חלילה יפרדו הצדדים.

יחד עם זאת, חשוב לזכור, שזה לא מספיק לעשות הסכם ממון. יש להתנהג בהתאם להסכם. אם רוצים ליצור הפרדה ברכוש יש להתנהל בהתאם.

לדוגמה, אם ההסכם קובע שהרכוש שייך לאחד מבני הזוג, אבל למרות הכתוב בהסכם, יקנו רכוש נדלני וירשמו על שם שני בני הזוג, הרי שלפי חוק המקרקעין הרישום הוא זה שקובע וכך למעשה יפעלו שלא על פי ההסכם ויחלישו את יכולתו להגן עליהם.

 

האם באלפיון העליון מתנהלים אחרת בהליך המשפטי?

לעיתים יש יותר פרטים שנדרשים להיכנס אליהם וזה יכול להאריך את ההליך, לעיתים נדרשת מומחיות בתחומים שונים, לדוגמה יש אנשים שיש פטנטים על שמם, יש אנשים שמשקיעים כספים בחו"ל ונדרשים רואי חשבון מומחים כדי לבדוק, לעיתים נדרשים חוקרים פרטיים בחו"ל כל אלה ידרשו התעמקות נוספת ויכולים להשפיע על ההליך.

 

דיסקרטיות

מבחינתינו כעורכי דין, כל לקוח זכאי לחיסיון מלא ודיסקרטיות מוחלטת.

מבחינת הלקוחות לעיתים בגלל הצורך בדיסקרטיות יעדיפו להגיע להסכם ולא להיכנס למאבק משפטי.

 

הסדרי ראיה

אנו רואים היום קו ונטייה לקבוע למשמורת משותפת לצדדים. זה קורה גם באלפיון העליון. לא תמיד אנשי עסקים מצליחים לעמוד בכך. ובכל זאת קורה שאנשים שלמרות שאינם נמצאים הרבה בארץ מעוניינים לקיים משמורת משותפת.

 

בחירת עורך דין

חשוב לבחור עורך מקצוען ומנוסה, עורך דין שיש לו ניסיון בתיקים סוג זה: תיקים של אלפיון עליון, תיקים עתירי רכוש, תיקים שלצדדים בהם יש כספים ורכוש בחו"ל.

לא פחות חשוב: הליך גירושים לא פוסח מבחינה רגשית על אף אדם. חשוב לבחור עורך דין שיוכל להכיל את הרגשות והמהמורות שהמתגרש נתקל בהם.

 

מה הייחודיות של משרדכם בתחום זה?

המשרד הינו עתיר ניסיון. בפרט בתיקים עתירי ממון עם כספים ורכוש בעולם הרחב.

למשרדינו ידע נרחב כיצד לנהל תיקי משפחה ובכללם תיקים עתירי ממון ולהביא אותם לסיום מהיר וחלק ככל שניתן.

בנוסף משרדינו בעל תפיסה הוליסטית, אנחנו עובדים עם בעלי מקצוע מעולים שמשלימים את עבודתינו כמו רואה חשבון חוקר, חוקרים פרטיים בארץ ובחו"ל, פסיכיאטרים, פסיכולוגים, גרפולוגים, בודקי פוליגרף, עורכי דין בתחומים שונים וכו..

בנוסף, העבודה מול הלקוח נעשית בגובה העיניים תוך הכלה מירבית שיתוף מלא ושקיפות.