עורכת הדין אביבית מוסקוביץ מסבירה באילו מקרים יש לערב עורך דין לענייני משפחה

תהליך ההתמודדות עם ענייני משפחה

הצעד החשוב ביותר כאשר אנו מתמודדים עם ענייני משפחה
כדוגמת גירושין הוא לבחור לכם עורך דין לענייני משפחה שילווה אתכם בתהליך.
כאשר תהליך הגירושין מלווה בהדרכה נכונה, תוך כדי מתן ייעוץ וליווי אישי ומקצועי
לכל אורך הדרך – קל לצמצם נזקים ולבצע את התהליך באופן הטוב ביותר.
הליכים הקשורים לגירושים ולדיני משפחה עלולים להימשך זמן רב זאת משום שדיני
משפחה נחשבים לתחום בעל מרכיבים רבים העוסקים בנושאים חשובים ורגישים המשפיעים בצורה משמעותית על חיינו.
לסיכום, במצבים בהם התא המשפחתי עומד להתפרק,
וכן במצבים של חוסר הסכמה על דברים כאלה ואחרי,
חשוב להתייעץ עם עורך דין לענייני משפחה, אשר יוכל יספק לכם את המידע הדרוש לצורך התנהלות נכונה בהליך הגירושין.

עורך דין לענייני משפחה בנושא גירושין

סכסוכים במסגרת המשפחה עלולים להגיע לעוצמות רגשיות חזקות במיוחד ועלולים לגרום לקבלת החלטות בלתי-רציונליות והרסניות.
דווקא כשרמת הרגישות נמצאת בשיאה, אנו נדרשים לקבל החלטות שישפיעו על חיינו לטובה או לרעה לאורך שנים ארוכות.

להחלטות הקשורות במשמורת ילדים, מזונות, או ירושות ועיזבון יש משקל מאוד גדול על חיינו ולכן כדאי להתייחס אליהן ברגישות ובתשומת לב.

עורך דין לענייני משפחה מייצג לקוחות במקרים העלולים להגיע לדיון בבית המשפט, וגם כאלו שיכולים להיסגר מחוץ לכתליו.
תחום ענייני משפחה מקיף את כל תחומי המשפט הנוגעים ליחסים בין אדם ובני משפחתו, בהם כלולים בין היתר: הסכם גירושין, הסכם שלום בית, משמורת ילדים, מזונות ילדים ואישה, צוואות וירושה, הסכמי ממון, אלימות במשפחה,
חטיפת ילדים, ידועים בציבור, נישואים אזרחיים, וכיו"ב.

במקרים רבים ניתן לפתור גם מחלוקות סבוכות בעזרת גישור מקצועי ובוררות על מנת להקטין את חילוקי הדעות בין הצדדים ובכך להימנע מתהליך משפטי ארוך הכולל הוצאות גבוהות לצדדים.

משרד עורכי דין לענייני משפחה אביבית מוסקוביץ מעניק שירות אישי, מקצועי, דיסקרטי ואמין, בהתאמה אישית לצרכים שלכם.
המשרד מטפל בכל התביעות המוגשות לבית המשפט לענייני משפחה, ולבית הדין הרבני ומלווה את לקוחותיו ע"י עו"ד לענייני משפחה בכל התהליך עד למתן פסקי הדין בענייני הלקוחות.

למשרדנו ניסיון רב בתיקי גירושין מורכבים, תיקי צוואות וירושות, תיקי חטיפת ילדים וכל התדיינות בתחום דיני משפחה, לרבות כאלו הנחשבים כתיקים "אבודים".
טיפול מקצועי ותכנון ההתנהלות לפרטים הקטנים מאפשר לנו לשרת את מטרתכם על הצד הטוב ביותר.

בחירת עורך דין לענייני משפחה

הדבר החשוב ביותר בתהליך הגירושין הוא בחירה של עורך דין גירושין מקצועי, מיומן, אמין ומוסמך בעל ראייה כוללת.
רצוי לבחור בעורך דין גירושין אשר נושם וחי את תחום דיני המשפחה בעל ותק ומבין בתחום דיני המשפחה לעומקו.

חשוב שעורך הדין יהיה בעל אישיות מכילה, בעל סובלנות וידבר אתכם בגובה העייניים שהרי בסופו של דבר זהו תיק הגירושין שלכם וההשפעות הנובעות מניהול ההליך תלוונה אתכן עוד שנים ארוכות.

בחירת משרד עורכי דין אשר בו צוות של משפטנים מהווה יתרון מובהק ללקוח, שכן הוא יכול להיתרם מעבודת צוות, סיעור מוחות, אשר משדרג את הביצועים המשפטיים.

העיסוק בתחום דיני המשפחה עוסק באספקטים רבים:

עורך דין לענייני משפחה עוסק בתחומים רבים ומגוונים אשר המשותף להם הינו שהצדדים להתדיינות הינם בני משפחה.

כך למשל, העיסוק בגירושין הינו עיסוק מרכזי, כאשר כל הקשור למשמורת הילדים והסדרי שהייתם פעמים רבות מהווה נדבך כאוב ומרכזי בפני עצמו בהליכים.

לעיתים הצדדים (אשר אפילו אם כל אחד מהם חפץ בטובת הילדים) אינם מצליחים בפועל לראות את טובתם של הילדים ועסוקים בהתכתשות אין סופית על גבם.

אני ממליצה בחום לכל הורה הנמצא בתוך הליך גירושין, לבדוק עם עצמו היטב מאיזה מניעים הוא פועל והאם הפגיעה שהוא ספג מנהלת את רצונותיו המשפטיים הוא שמא הוא מצליח לראות את טובת ילדיו ולפעול באופן שמועיל ביותר עבורם.

חשוב לדעת כי בית המשפט למשפחה ובית הדין הרבני תמיד אמורים לשקול בראש ובראשונה את טובת הילד והכרעתם אמורה לקחת את טובת הילד כשיקול הראשוני לקבוע מי מבני הזוג יזכה למשמורת על הילדים. לחילופין יתכן בהחלט שהמשמורת של הילדים תהיה משותפת. בית המשפט ובית הדין אינם אמורים לקבוע את המשמורת על פי הרצון או האינטרס של אחד הצדדים. כל מקרה נבחן לגופו, בכדי לאפשר לילד את הטוב ביותר עבורו.

ברוב המקרים כאשר הילד בגיל בו הוא מסוגל להפעיל שיקול דעת ולהבחין בין מה טוב עבורו, תתבצע שיחה עם הילד והילד ישאל לגבי רצונו. שיחה כזו תתבצע באופן פרטני עם הילד במטרה שהילד יחוש בנח. גם כאן כל מקרה ייבחן לגופו ויבחנו היטב האם השפיעו על דעתו של הילד או האם דעתו נחרצת מסיבות אחרות.

בנוסף בתיקים רבים דווקא הרכוש יהיה הלב של התיק ויעסיק מאוד את הצדדים כאשר לעיתים הצדדים מגיעים לגירושין כאשר ישנו חוסר איזון כלכלי בינהם. והצד החלש כלכלית נאלץ לעבור דרך קשה ומייגעת בכדי לגלות את הזכויות המגיעות לו, דבר המעיב מאוד על ההליך שהינו ממילא לא קל.

בנוסף, גם סוגית המזונות אינה קלה, בוודאי כיום כאשר חל שינוי מהותי במשמורת משותפת נעשתה מאוד פופולרית ובהתאם משפיעה גם על מזונות הילדים.

נושאים נוספים בתחום דיני המשפחה

לעיתים ירצו בני הזוג דווקא להגן על עצמם בטרם מיסדו את הקשר או במהלכו ובהתאם יפנו לעורך דין העוסק בדיני משפחה לטובת יצירת הסכם ממון,כזה אשר בעתיד לבוא אם חלילה יסתיים הקשר יוכלו להסתייע בהסכמות אליהן הגיעו וכך לנהל הליך קל באופן משמעותי.

הסכם ממון שכזה מומלץ תמיד ומומלץ שבעתיים עבור זוגות שהינם ידועים בציבור, לבטח אם אין בכוונתם ליצור שיתוף שאז חשוב מאוד לבטא זאת בהסכם ממון מסודר וערוך באופן מקצועי על ידי עורך דים העוסק בדיני משפחה.

נושאים נוספים בהם עוסק עורך דין לדיני משפחה הינם כל הקשור לצוואות וירושות, כל הקשור להתנגדויות לצוואות, אפוטרופסות, גניבת זרע, הפרת הבטחת נישואין ועוד אשר כולם נוגעים במארג חייהם של אנשים אשר הינם בני משפחה או שיהפכו לבני משפחה עם היוולדו של ילד משותף.