עורכת הדין אביבית מוסקוביץ מסבירה מה צריך לדעת בהליך של גירושין וכיצד להגיע להסכם גירושין טוב עבור כל הצדדים

ההחלטה להתגרש מלווה באי וודאות רבה עבור בני הזוג, הן בפן הרגשי של המעבר מחיי זוגיות לחיים לבד והן בפן המשפטי, מתוך החשש כיצד יבוא לסיומו הסכסוך בכל סוגיות הגירושין. על כן, עריכת הסכם גירושין היא הדרך הטובה ביותר להתמודד עם הליך הגירושין.

חתימה על הסכם גירושין משמעותה, כי בני הזוג מגבשים הסכמות הדדיות בסוגיות השונות ובכך מייתרים את הצורך בתביעות משפטיות הכרוכות בזמן רב, בעלויות לא מעטות ובמתח רגשי גדול עבור הצדדים.

הסכם גירושין מעניק לבני הזוג וודאות משפטית משהם אלו המקבלים את ההחלטות בסוגיות הגירושין ולא הערכאות המשפטיות. כמו כן, כאשר הצדדים מיוצגים על ידי עורכי דין מתאימים, ייהנו הם גם מתנאי הסכם אופטימאליים, המותאמים להם ולצרכיהם באופן הטוב ביותר. חשוב לציין כי הסכם גירושין טעון את אישורה של הערכאה המשפטית ועם מתן האישור, יהיה להסכם תוקף של פסק דין מחייב.

מיהו עורך הדין המתאים לעריכת הסכם גירושין?

עורך דין המתמחה באופן בלעדי בדיני משפחה וגירושין ועוסק בתחום באופן שוטף. כמו כן, רצוי מאוד כי עורך הדין יהיה בעל יכולות ליטיגציה מרשימות ובעל וותק רב בייצוג בבתי המשפט לענייני משפחה ובבתי הדין הרבניים, שכן אין ספק שלניסיון שמביא עמו עורך הדין משמעות כבירה.

עורכת הדין אביבית מוסקוביץ היא אחת מעורכות הדין המובילות והבולטות בתחום דיני המשפחה והגירושין והיא פועלת במסירות וללא פשרות, לקבלת התוצאות המשפטיות האופטימאליות בכל תיק גירושין בו היא מטפלת. כמי שמשמשת גם כמגשרת ובוררת, עורכת הדין מוסקוביץ אימצה בעבודתה אוריינטציה גישורית, במסגרתה תבחן היא קודם כל את האפשרות לגיבוש הסכם גירושין. אולם, במקרה שבו לא ניתן להגיע להסכם טוב דיו עבור הלקוח, עוה"ד מוסקוביץ תעמוד איתנה על זכויות הלקוח ותילחם עבורו ללא פשרות במסגרת ההליך המשפטי.

מה כולל הסכם גירושין?

כל הסכם צריך להיות מותאם לנסיבות בני הזוג ועל כן אין הסכם גירושין אחד דומה בהכרח למשנהו. אולם, ככלל, יכלול הסכם גירושין את הסוגיות הבאות: חלוקת הרכוש, משמורת הילדים, הסדרי ראייה וכן את נושא דמי המזונות. חשוב לציין, כי על מנת למנוע מחלוקות בין הצדדים בעתיד, על ההסכם להיות מקיף ככל האפשר, נהיר וברור וזאת כדי לא להותיר פתח לפרשנויות שונות. בד בבד, הסכם גירושין צריך לתת מענה לסיטואציות שלא ניתן לצפות אותם מראש בעת החתימה על ההסכם.