עורכת הדין אביבית מוסקוביץ מסבירה על חשיבותו של הסכם הממון

עריכת הסכם ממון הפכה לדבר מקובל מאוד בקרב בני זוג העומדים להינשא. מטרתו של הסכם זה היא לעגן את נושאי הרכוש בין הצדדים ולהבטיח כי במקרה של פרידה, חלוקת הרכוש תיעשה על פי הקבוע בהסכם ובני הזוג לא ייקלעו למאבק משפטי בסוגיה זו.​ 

מהו הסכם ממון?

לצד הפן הרגשי והרומנטי של קשר הנישואין, ישנו גם הפן הכלכלי, כאשר הסכם ממון מבקש להסדירו ולקבוע כיצד יחולק הרכוש בין בני הזוג בעת גירושין. הסכם ממון הנו צופה פני עתיד ולכן, בעת ניסוחו, יש להתייחס הן לרכוש שבבעלות הצדדים ערב עריכתו והן לרכוש שמי מהם עתיד לקבל, לרשת, לצבור וכדומה. לשם עריכת הסכם ממון טוב ומקיף, יש לפנות לעורך דין לענייני משפחה, בעל וותק וניסיון אשר ינסח עבור בני הזוג את ההסכם. עורך דין הסכם ממון הוא תנאי הכרחי בתהליך בניית ההסכם והוצאתו לפועל.

מדוע כדאי לחתום על הסכם ממון?

עריכת הסכם ממון לפני נישואין נועדה לקבוע מראש את אופן חלוקת הרכוש בין בני זוג, היה ויחליטו ביום מן הימים להתגרש. עולה השאלה מדוע יש צורך בהסכם ממון, שהרי ישנו חוק המתייחס לסוגיה זו. ובכן, חוק יחסי ממון קובע חלוקה שווה של הרכוש בין בני הזוג ומשכך, אם הצדדים מעוניינים בהסדר שונה, עליהם לנסח הסכם מתאים ולחתום עליו. בנוסף, במהלכם הטבעי של החיים עתידים הצדדים לרשת רכוש או לקבל מתנות או מוכנים הם להטמיעם ברכוש משותף, אך אינם מסכימים לאבדם ככל שיתרחשו גירושין וגם לכך יוכל לתת הסכם ממון מענה. כמו כן, לניסוח הסכם ממון ישנם יתרונות בולטים כגון וודאות כלכלית ומניעת מאבק משפטי בסוגיה זו במקרה של פרידה.

הסכם ממון לשימור הזוגיות

אנשים רבים רואים בעצם ההצעה לחתימה על הסכם ממון לפני נישואין כפגיעה באמון בבן הזוג. אולם למעשה, ההפך הוא הנכון. ניסוח הסכם הממון נועד לתת תחושה של ביטחון בקשר שהרי אופן חלוקת הרכוש במקרה של פרידה נקבע מבעוד מועד. במצב זה, בני הזוג יכולים אפוא ליהנות ממערכת היחסים שלהם בראש שקט, ללא כל חשש לאינטרס כלכלי מצד מי מהם. נציין כי ניתן לערוך הסכם ממון  לפני הנישואין וגם לאחר מכן, כאשר הסכם זה רלוונטי גם עבור זוגות ידועים בציבור.

עריכת הסכם ממון – אצל עו"ד הסכם ממון מוסמך בלבד 

להסכם ממון ישנה משמעותי כלכלית מרחיקת לכת ועל כן, אם הנכם מעוניינים לערוך הסכם ממון, פנו אל עורך דין המתמחה בדיני משפחה, אשר ינסח עבורכם את ההסכם. עורכת הדין אביבית מוסקוביץ, אחת מעורכות הדין המובילות בתחום דיני המשפחה והגירושין, יוצרת עבור כל זוג הפונה אליה, הסכם ממון המותאם להם אישית, על פי צורכיהם. וזכרו, עשיית הסכם ממון תקנה לכם שקט נפשי, וודאות כלכלית ותמנע התכתשויות עתידיות בערכאות השיפוטיות.