בעת גירושין עם ילדים, עומדת בפני בני הזוג האפשרות להגיע להסכמה באשר לשאלת המשמורת וזוהי כמובן דרך המלך. בהעדר הסכמה, תוגש תביעת משמורת ילדים בגירושין לבית המשפט לענייני משפחה, אשר יקבל החלטה בהתאם לראיות שיוצגו בפניו, כאשר העיקרון המוביל אותו הוא טובת הילד.

הסכם גירושין

בכל סוגיה משפטית העומדת על הפרק במסגרת הליך הגירושין, יכולים בני הזוג להגיע להסכמות הדדיות, אשר יעוגנו בהסכם גירושין. כאשר לבני הזוג יש ילדים, אזי סוגיית המשמורת תעמוד במרכזו של ההסכם, כאשר לבני הזוג יש אפשרות לבחור בין משמורת מלאה לאחד מהם וקביעת הסדרי שהייה להורה השני, לבין משמורת משותפת. גיבוש הסכם גירושין בכלל ובסוגיית המשמורת בפרט, הינו האלטרנטיבה הטובה ביותר משהיא חוסכת לצדדים את הצורך לנהל מאבק משפטי המלווה לא רק בהוצאה כספית גבוהה, אלא גם במתח רב עבורם וכתוצאה מכך עבור הילדים. עורכת דין אביבית מוסקוביץ, שהנה גם מגשרת ובוררת, מצליחה להוביל לקוחות רבים לכדי סיום מוצלח והסכמות בסוגיות המשמורת התואמות את רצונם.

תביעת משמורת

ישנם מקרים בהם בני הזוג אינם מגיעים להסכמה בשאלת משמורת הילדים וזה אך טבעי, שהרי מדובר בדיני נפשות ובסוגיה רגשית ואישית מאוד עבור שני בני הזוג. כאשר ניסיון ההידברות נכשל, אין מנוס אלא להגיש תביעת משמורת, במסגרתה בית המשפט הוא זה אשר יכריע בסוגיה זו. כיצד בית המשפט מקבל החלטה בתביעה זו? באמצעות הראיות המוגשות לו על ידי הצדדים, המעידות על טיב הקשר של כל אחד מהם עם הילד, מסוגלות הורית, סביבת גידול טובה וכיו"ב. כמו כן, בית המשפט מתבסס רבות על תסקיר הסעד המוגש לו על ידי פקיד הרווחה אשר נפגש עם הילד והוריו ומגיש המלצה מי מההורים לדעתו צריך להתמנות להורה המשמורן ואף אולי יש מקום למשמורת משותפת. באמצעות כל אלו, יסיק בית המשפט מהי טובת הילד ויכריע בתביעה.

טובת הילד

העקרון המנחה בתביעות משמורת הוא טובת הילד, כאשר מדובר במכלול נתונים כפי שפורטו לעיל. בית המשפט נדרש להבין מהי מידת המסוגלות ההורית של כל אחד מהצדדים, אשר משמעותה היכולת לספק את הצרכים הרגשיים והחומריים לילד. כמו כן, במסגרת עקרון טובת הילד נכלל גם רצונו של הילד ולזה יכול להיות משקל משמעותי מאוד בהחלטת בית המשפט, זאת בתנאי כי הילד, מפאת גילו ומידת בגרותו, יכול להביא את דעתו באופן ברור והוא מבין את משמעות ההחלטה שעל בית המשפט לקבל.

עומדים בפני גירושין ויש לכם ילדים? עורכת הדין אביבית מוסקוביץ תלחם עבור זכויותיכם בסוגיית המשמורת ותלווה אתכם בהליך הגירושין כולו, תוך חתירה לתוצאות המשפטיות הטובות ביותר.

תוכלו לקבל הכוונה וייעוץ מיידי אם תמלאו את פרטיכם בטופס או ניתן ליצור קשר טלפוני: 03-6133995052-3986655

צרו קשר לפרטים נוספים

עורכת הדין אביבית מוסקוביץ מסבירה על השינויים בנושא משמורת ילדים

Handle with care

פרטי התקשרות

שנתקדם יחד לצעד הבא?

    *שדה חובה

    מפת הגעה